пятница, 14 декабря 2018 г.

Як допомогти людині при напади епілепсії

Як допомогти людині при напади епілепсії
Перша допомога при епілепсії 
Напади епілепсії виникають раптово і їх не можна передбачити чи уникнути. Про першу допомогу при них треба знати не тільки хворим, а й оточуючим. Усі мають знати, як допомогти людині з епілепсією у потрібний момент. 
Багато хто не знає, як допомогти людині під час нападу.Ці знання допоможуть не залишатися байдужим до біди інших.
Що робити при нападі епілепсії:
1. Головне завдання — не нашкодити хворому. . Треба людині підкласти щось м'яке під голову. Не можна намагатися розтискати зуби. Так само не потрібно робити штучне дихання або масаж серця.
2. Не треба відразу телефонувати у "швидку". Краще зафіксувати, скільки часу тривав напад. Має бути не більше 5 хв.
3. Потім повернути х

Особливості навчання і супроводу дітей з інтелектуальною недостатністю

Особливості навчання і супроводу дітей з інтелектуальною 

недостатністю

https://www.youtube.com/watch?v=bVpee9bEhas&feature=share&fbclid=IwAR0CdJxZGnwaPYiMqm1tdhljBmHTC7ucztPM8Sh-wDzekY6Aqek8MJBWV3Q

вторник, 11 декабря 2018 г.

Створення інклюзивного середовищ

На сучасному етапі розвитку освіти дітей з особливими освітніми потребами пріоритетного значення набуває створення інклюзивного освітнього середовища. У такому середовищі всі діти навчаються разом у системі масової освіти за загальноосвітніми навчальними програмами, що пристосовані до потреб такої дитини.

среда, 21 ноября 2018 г.

21.11.2018 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Ірпінської міської ради відбувся семінар







21.11.2018 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Ірпінської міської ради відбувся семінар на тему "Особливості допомоги дітям з порушеннями аутистичного спектра поведінки".
З вітальним словом виступила заступник начальника управління і науки, Вікторія Петрівна Баран. У своєму  виступі вона  наголосила, що найактуальнішою проблемою в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами є організація навчання  та виховання таких дітей. 
Корекційний педагог, Ірина Володимирівна Тимошенко, зупинилася  на питаннях педагогів щодо включення дітей з  порушеннями аутистичного спектра поведінки в освітній процес. Вона  представила базові комунікативні навички та навички сприймання, які необхідно формувати у дитини з порушеннями аутистичного спектра поведінки  в першу чергу.
Під час семінару також  були розглянуто роль асистента дитини та використання  альтернативних засобів комунікації .
Учасники семінару дійшли до висновку, що зустріч з дитиною з порушеннями аутистичного спектра  є унікальною. Педагоги, які мають справу з такими дітьми, повинні мати у своїй скарбниці набір прийомів для роботи з ними та бути гнучкими у своїй педагогічній тактиці. Крім цього, вони мають діяти творчо, шукаючи "ключики" до кожної такої дитини.
Проводився семінар під безпосереднім керівництвом директора Інклюзивно-ресурсного центру Ірпінської міської ради  Тимошенко –Ушакової Діни Борисівни, яка висвітлила питання інклюзивного простору в освітніх закладах
Завершальним етапом семінару стало обговорення та підведення підсумків заходу, висловлення власних думок, вражень, побажань.




воскресенье, 14 октября 2018 г.

Міжнародний науково-практичний семінар


10 -12 жовтня 2018 року корекційний педагог, Ірина ВолодимирівнаТимошенко, прийняла участь  у Міжнародному науково-практичному семінарі «Сучасні технології навчання дітей з порушеннями зору: використання в роботі вчителя ІКТ та аудіодискрипції», який відбувався на базі  НРЦ «Левеня».

понедельник, 8 октября 2018 г.

Інклюзивні заклади


Заклади дошкільної освіти
Дошкільний навчальний заклад №1 «Лісова пісня»(ясла-садок комбінованого типу) Ірпінської міської ради Київської області
Адреса закладу:08200 м. Ірпінь, вул. Ярославська, 7
http://www.lisova-pisnya.com.ua/ 
Контакт: (04597) 54648       DNZ1_irpin@ukr.net     

воскресенье, 7 октября 2018 г.

воскресенье, 23 сентября 2018 г.

Аутизм смогут определять по анализу крови и слюны уже в ближайшие год-два, - Стивен Эдельсон

Установления инвалидности лицам с расстройствами из спектра аутизма

Ірпінці поділилися досвідом навчання особливих дітей

Ірпінці поділилися досвідом навчання особливих дітей

https://irpin.news/irpinci-podililisya-dosvidom-navchannya-osoblivix-ditej/

Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів

Навчально-методичний посібник «Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів» створено за ініціативи Всеукраїнської благодійної організації Фонд Порошенка та Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine, спільно у співавторстві М.А.Порошенко, М.В.Ярошук, співробітників Інститут спеціальної педагогіки НАПН України – А.А.Колупаєвої, О.М.Таранченко, Л.І.Прохоренко, І.М.Гудим, О.Ф.Федоренко, Е.А.Данілавічюте, Ю.В.Рібцун, а також представників Міністерство освіти і науки України – Мельник А.Ю., Воробей О.В., Ярова Г.О., Заруденко Ю.В., Болкун М.О., Новосад В.Є., Макарук О.О., Самойленко Л.А
.http://poroshenko.com/data/group/10/41cbdc492b.pdf

вторник, 11 сентября 2018 г.

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ


 Доброго дня, шановні колеги!
   Звертаємо вашу увагу, що на освітньому порталі КНЗ КОР "Київський інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" створений  РОЗДІЛ V. ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ(електронний доступ) з метою забезпечення належних умов та якісної організації діяльності фахівців психологічної служби у 2018/2019 н.р. та на сайті Інституту модернізації і змісту освіти розміщено інформаційну базу професійного інструментарію фахівців психологічної служби системи освіти України (електронний доступ: https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichna-robota/informatsijna-baza-psyholohiv-ta-sotsialnyh-pedahohi/navchalno-metodychni-materialy-dlya-psyholohiv/korektsijno-vidnovlyuvalna-ta-rozvyvalna-robota/). 
--

вторник, 7 августа 2018 г.

Круглий стіл з питань інклюзивної освіти

7.08.2018 рокув місті Ірпені відбувся круглий стіл з питань інклюзивної освіти . Представниками круглого столу були виконуюча обов"яки міського голови - А.Попсуй, заступник міського голови з гуманітарних питань -О.Чернявська, начальник управління освіти і науки - О.Білорус,, начальник служби у справах дітей та сім"ї - А.Терещенко, директор Інклюзивно-ресурсного центру - Д.Тимошенко-Ушакова, представники громадських організацій, корекційний педагог -І.Тимошенко.
Участь у заході для всіх була доброю нагодою публічно представити свою позицію і чітко визначити подальші кроки у створенні якісного інклюзивного освітнього середовища, що є одним із пріоритетних завдань

суббота, 5 мая 2018 г.

Прийом спеціалістів ІРЦ ІМР

Повідомляємо, що в Інклюзивно-ресурсному центрі ведуть прийом вчитель-дефектолог, Євгеній Михайлович, та вчитель-логопед, Інна Ігорівна. Прийом цих спеціалістів з 8.05.2018 буде відбуватися за адресою : м.Ірпінь, вул. Авіаконструктора Антонова, 4а (в тому ж приміщенні, де знаходиться клуб "Дивосвіт"). Телефони для довідок: 0986029021, 92-226,92-440

вторник, 24 апреля 2018 г.

Факельна естафета "Всесвітній біг заради гармонії"


24.04.2018 пронесли вогонь Миру. У факельній естафеті "Всесвітній біг заради гармонії" учні загальноосвітніх шкіл Приірпіння і звичайно діти з особливими освітніми потребами.
Всесвітній біг заради гармонії - глобальна факельна естафета, спрямована на зміцнення дружби між народами та прокладання шляхів до справжнього миру-єдності, який починається з серця людини.

понедельник, 23 апреля 2018 г.

то важно знать родителям перед началом занятий по нейропсихологической коррекции?

Что важно знать родителям перед началом занятий по нейропсихологической коррекции?

Сейчас всё реже и реже можно встретить детей, у которых в младенчестве двигательное развитие проходит в правильной последовательности.
В норме оно должно быть таким.
Рождение ребёнка. Ребёнок проходит родовые пути.
Ребёнок лежит на спине.
Поворачивается на один бок, на другой, на живот.
Ползает по-пластунски.
Поднимает руки, упирается.
Поднимает голову и охватывает пространство.
Садится.
Ползает на четвереньках.

пятница, 20 апреля 2018 г.

Каталог освітніх послуг

Каталог освітніх послуг

Корекційно-розвивальна робота – це система заходів, що дозволяють вирішувати завдання своєчасної допомоги дітям, що перебувають у загальноосвітньому просторі та мають особливі освітні потреби.
Із запровадженням інклюзивного навчання питання надання додаткових освітніх послуг пов’язане з принциповим положенням – забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їхнього навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на основі особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей

воскресенье, 8 апреля 2018 г.

Тема: «Весна».


                                                 Тема: «Весна».
1.  Предложите ребёнку перечислить времена года; перечислить весенние месяцы.
2.  Побеседуйте с ребёнком о признаках  ранней весны: солнце светит ярче, пригревает, небо стало выше, тает снег, бегут ручьи, появляются проталины, день становится длиннее.

Тема «Краски осени». «В лес по грибы, по ягоды»


Тема «Краски осени».  «В лес по грибы,  по ягоды»

1.     Назови 3 -5 съедобных и 1 -2 несъедобных гриба.
2.     Сосчитай до «5»:
Боровик: один боровик; два боровика; три боровика; четыре боровика; пять боровиков;
Опёнок, волнушка, груздь, сыроежка.

Тема: «Краски осени», «Деревья и кустарники осенью».


Тема: «Краски осени», «Деревья и кустарники осенью».

1.Вспомни не менее 10 названий деревьев.
2.Назови листья:
у клёна – кленовые, у берёзы – берёзовые, у дуба - …, у ивы - …, у рябины - …, у тополя - …, у осины - …

Тема: «Фрукты


                                       Тема: «Фрукты

1.      Вспомнить 8 – 10 названий фруктов.
2.       « Расскажи какие?»  (величин, форма, цвет)
Яблоко, груша, абрикос, апельсин, банан, лимон, слива.
3.        « Назови соки»:
 Сок из лимона - … лимонный;  из апельсина - …

Тема: «Овощи»


Тема:  «Овощи»
1.     Вспомнить и назвать 8 – 10 названий овощей.
2.     Назвать овощи: красные, жёлтые, зелёные.
3.     Про какие овощи можно сказать: длинный, круглый, овальный?
4.      «Назови соки»                                                                                                                                         Сок из моркови - …морковный; сок из огурца - …огуречный;                                                                    сок из чеснока - …чесночный; сок из помидора - …томатный;                                                                          сок из свеклы - …свекольный; сок из тыквы -… тыквенный.
5.      «Что лишнее и почему?»:                                                                                                                                  Морковь, груша, лук, чеснок.                                                                                                           Капуста, помидор, белый гриб, огурец.                                                                                              Свекла, морковь, кабачок, икра.
6.      «Исправь предложение»:                                                                                                                             Морковка вымыла Петю.                                                                                                                                        Из салата сделали вкусные овощи.                                                                                                                        Из сока сделали полезную морковь.
7.     Брат сестру свою зовёт                                                                                                                                                      На прополку в огород.                                                                                                                                                   Кто зовёт? Кого зовёт? Зачем зовёт? 
8.      «Один – много»                                                                                                                                                  1 луковица – много… луковиц;                                                                                                                      1 морковка  -  много… морковок;                                                                                                                                                 1 свёкла- много…свёкол и т.д.
9.     Предложите ребёнку назвать дни недели по порядку.                                                                                    Назвать рабочие дни.                                                                                                   Назвать выходные.
Назвать 3.5,4.7дни недели.                                                                                                                                         Какой по счёту вторник, пятница, четверг?

Методические рекомендации для родителей детей с задержкой психического развития




Методические рекомендации для  родителей  детей с задержкой психического развития
Успех коррекционного обучения во многом определяется тем, насколько четко организована преемственность в работе учителя – дефектолога, логопеда, воспитателей и родителей.

вторник, 6 марта 2018 г.

Эмоциональные картинки

эмоциональные картинки

Короткие слова с А посередине

Короткие слова с А посередине

Короткие слова с О посередине

Короткие слова с О посередине

Короткие слова с У посередине

Короткие слова с У посередине

ОДИН -МНОГО


ЦИФРЫ ОТ 1 ДО 10


суббота, 3 марта 2018 г.

Участь в тренінгу - консультації "Рекомендації з ведення випадку для підтримки догляду дітей з інвалідністю у сім"ї на рівні громади"


2-3 березня 2018 року директор Інклюзивно-ресурсного центру, Тимошенко – Ушакова Д.Б. та корекційний педагог, Тимошенко І.В., взяли участь в тренінгу - консультації "Рекомендації з ведення випадку для підтримки догляду дітей з інвалідністю у сім"ї на рівні громади",  який відбувся в Партнерстві «Кожній дитині».
Мета тренінгу - провести консультації з практичними працівниками та протестувати корисність проекту Рекомендацій з ведення випадку для підтримки догляду дітей з інвалідністю у сім’ї на рівні громади, й пояснень до них.

Рекомендації покликані підвищити ефективність роботи працівників, які ведуть випадки сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю, а також ефективність проектів та менеджерів послуг, щоб ефективно планувати та управляти програмами реінтеграції й попередження вилучення дітей з інвалідністю з сім'ї. Попередньо проект вже пройшов серію консультацій та коментарів міжнародних експертів.

суббота, 24 февраля 2018 г.

Майстер - клас по сенсорній інтеграції


24.02.2018 року на базі Інклюзивно-ресурсного центру відбувся майстер-клас по сесорній інтеграції ""Сенсорна інтеграція. як засіб успішного розвитку дитини з особливими освітніми потребами".
Майстер – клас і демонстраційне заняття проводили Тимошенко – Ушакова Діна Борисівна, директор Інклюзивно-ресурсного центру (логопед  - дефектолог, психолог) та  Тимошенко Ірина Володимирівна, корекційний педагог інклюзивного навчання (логопед – дефектолог).


пятница, 16 февраля 2018 г.

Литература об аутизме

Литература об аутизме 
Алексеева К.И. Страницы из жизни аутичного ребенка.
Аутичный ребенок – проблемы в быту (методические рекомендации по обучению социально-бытовым навыкам аутичных детей и подростков.
Гринспен Стенли. На ты с аутизмом. Использование методики FLOORTIME для развития отношений, общения и мышления.
Грэндин Т., Скариана М.М. Отворяя двери надежды. Мой опыт преодоления аутизма.
Делании Тара. Развитие основных навыков у детей с аутизмом. Эффективная методика игровых занятий с особыми детьми.

КОРОТКАЯ УЗДЕЧКА ЯЗЫКА У ДЕТЕЙ – КАК РАСПОЗНАТЬ, И КОГДА НЕОБХОДИМО ПОДРЕЗАТЬ?

КОРОТКАЯ УЗДЕЧКА ЯЗЫКА У ДЕТЕЙ – КАК РАСПОЗНАТЬ, И КОГДА НЕОБХОДИМО ПОДРЕЗАТЬ?

ВИДЫ ПРИКУСОВ — ДИАГНОСТИКА АНОМАЛИЙ ПРИКУСОВ

ВИДЫ ПРИКУСОВ — ДИАГНОСТИКА АНОМАЛИЙ ПРИКУСОВ  HTTP://WWW.OPERABELNO.RU/VIDY-PRIKUSOV-DIAGNOSTIKA-ANOMALIJ-PRIKUSOV/

четверг, 4 января 2018 г.

Спілкування з людьми, в яких інвалідність пов'язана з інтелектуальним недорозвиненням

Спілкування з людьми, в яких інвалідність пов'язана з інтелектуальним недорозвиненням

  • Говоріть із людиною чіткими реченнями, використовуючи прості слова та конкретні (а не абстрактні) поняття.
  • Не розмовляйте з людиною, яка має інвалідність, пов'язану з розвитком, як з дитиною, не говоріть зверхньо. Використовуйте темп розмови, складність та словниковий запас відповідно до можливостей людини.

Спілкування з людьми, які мають психіатричні захворювання

Спілкування з людьми, які мають психіатричні захворювання

  • Стрес може впливати на можливість функціонування людини. Спробуйте не доводити ситуацію до критичної межі.
  • Люди, які мають психіатричні форми інвалідності, мають різні індивідуальні риси та у різний спосіб долають свою інвалідність. Ставтесь до кожної людини як до особистості.
  • Спитайте, що буде для неї найзручнішим та якомога краще задовольніть її потреби.
  • Коли людина перебуває у кризовому стані, залишайтесь спокійним, намагайтесь підтримати її. Запитайте, чим ви можете їй допомогти, та дізнайтесь, кого можна покликати на допомогу.

Спілкування з людьми, які хворі на епілепсію (епілептичні напади)

Спілкування з людьми, які хворі на епілепсію (епілептичні напади)

  • Якщо в людини напад, то ви не можете зупинити його. Якщо вона впала, переконайтесь у тому, що її голова захищена, та дочекайтеся кінця нападу.
  • Коли напад минув, людина може втратити орієнтацію у просторі та почуватись збентеженою. Спробуйте забезпечити їй умови, щоб вона могла прийти «до тями» – повернутись до свого звичного стану.

Спілкування з людьми, які мають труднощі мовлення

Спілкування з людьми, які мають труднощі мовлення

  • Уся увага повинна бути зосереджена на людині. Не переривайте і не закінчуйте речення замість неї. Якщо вам важко зрозуміти, попросіть повторити. У більшості випадків людина не заперечуватиме. Якщо після спроб ви все ще не можете зрозуміти людину, попросіть її написати чи запропонувати інший спосіб спілкування.

Спілкування з людьми, які не бачать або мають обмежений зір

Спілкування з людьми, які не бачать або мають обмежений зір

  • Люди, які не бачать, зазвичай знають, як зорієнтуватись на вулиці. Вони можуть користуватись білою тростиною або мати собаку-поводиря. Людина може мати часткову втрату зору. Будьте готові запропонувати допомогу (наприклад, прочитати щось), якщо вас про це попросять.